Nieaktualny kalendarz

Niedzisiejszy kalendarz to taki sam symbol pecha jak zepsuty zegar. Zgodnie z tym, co mówią przesądy pozostawanie na danym dniu może wprowadzić pasmo niepowodzeń. Aby uchronić się przed pechem, lepiej pamiętaj o wyrywaniu przestarzałych kartek kalendarza.

Bujany fotel

Zgodnie z irlandzkimi przesądami pusty bujany fotel przyciąga siły nieczyste, które chętnie się w nich goszczą. Dlatego prawdopodobnie lepiej nie posiadać takiego bujanego fotela niż kiedyś się bać.

Pawie pióro

Dlaczego ja zawsze mam pecha ?

Pawie pióra w mieszkaniu sygnalizują komplikacji w życiu rodzinnym. Przesąd ten wywodzi się z charakteru tego zwierzęcia. Paw jest wielce czujny, w możliwości niebezpieczeństwa podnosi głośny alarm. W związku z tym przyjęło się, że paw jest w stanie przeczuć niedaleką śmierć. Niewykluczone, że stąd w niektórych z nas jest zakorzeniony lęk przed pawimi piórami.

Ustawienia łóżka

Jednym z największych grzechów dekoracyjnych to ulokowanie łóżka tak, aby nogi były wysunięte do drzwi. To nie jedyny powód, aby tak właśnie go nie stawiać. Przesądy twierdzą, aby cieszyć się wieloletnim i szczęśliwym życiem, wezgłowie powinno być zorientowane na południe.

Zepsuty zegar

Zegary zwłaszcza te pamiątkowe, rodzinne, wręczane dziedzicznie mają swój urok. Jednak jeśli się zniszczą i nie możemy ich przywrócić do poprzedniego stanu to lepiej je wyrzucić. Przesąd powiada, że zegar, który przestał tykać raptownie i niespodziewanie wyznacza godzinę nieszczęścia. Według Feng shui niedziałające gadżety, które pokazują czas, potrafią wyrządzić sporo krzywd.

Kaktus w domu

Osoby, które wierzą w przesądy, są zobowiązane sobie odpuścić posiadanie kaktusów. Feng shui mówi, że rośliny, które mają kolce (wszystkie z wyjątkiem róż) są przepełnione negatywną energią oraz pechem więc ich właściciel musi być uważny w tej kwestii. Osoby przesądne muszą oprócz kaktusów pozbyć się zdechłych i suchych kwiatów.

Sposób ustawienia miotły

Musimy pamiętać, że jej odłożenie na miejsce odgrywa kluczową rolę. Po skończonym sprzątaniu miotła a właściwie jej włosie powinno być w pozycji zawsze do podłogi. Odłożona w przeciwnym kierunku przyciągnie do mieszkania pecha i odpędzi miłość.

Pęknięte lustro

Zgodnie z zasadą feng shui nie powinno być rozbite, odbarwione i wadliwe. Musimy je nieustannie utrzymywać w czystości. Lepiej co więcej nie ustawiać ich naprzeciwko łóżka. Istnieje także od wielu lat przesąd, że rozbite lustro to siedem lat nieszczęścia. Pęknięcie na własnym odbiciu również nie kojarzy się dobrze.

Myśliwskie gadżety

Wypchane martwe zwierzęta na ścianie to najbardziej spotykana dekoracja w starych drewnianych domkach i nikt ich już nie chce trzymać na ścianach w swoich pięknych domach. Oprócz zwykłych takich ludzkich niechęci do takich „ozdób” to poza tym dostarczają one najgorszy typ pecha, mający związek ze śmiercią.

Rzeczy

Rzeczy, które dostaliśmy od ludzi, z którymi już nie utrzymujemy kontaktów, pokłóciliśmy się lub pożegnaliśmy się w złej atmosferze lepiej wyrzucić. Cała zła energia, jaka jest nagromadzona wewnątrz nich, może rozprzestrzenić się na nasz dom i na nas.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii