Brak odpowiedzialności

Jeśli partner nie posiada dużego doświadczenia w relacjach z kobietami lub jeżeli nie jest świadomy, że jego kroki będą najpewniej miały skutki, takie jak cierpienie partnera, może mieć wrażenie, że wszystko jest w porządku. Może myśleć o swoim zobowiązaniu do monogamii jak o kurtce, którą ma prawo ubierać lub rozbierać wedle uznania, w zależności od sytuacji.

Równoległe problemy

Mężczyzna może mieć stałe problemy z alkoholem albo innymi używkami, które oddziałują na jego proces decyzyjny, co sprawia, że żałuje swoich decyzji seksualnych. A może ma kłopot z uzależnieniem seksualnym, co oznacza, że impulsywnie oddaje się w romanse i zachowania seksualne jako pomysł na unikanie nudy.

Jest samolubny

Dlaczego żonaci mężczyźni zdradzają ?

Prawdopodobne, że jego głównym celem jest on sam i wyłącznie jego osoba. Z tego powodu może oszukiwać i utrzymywać sekrety bez wyrzutów sumienia czy żalu, tak długo, dotąd aż daje mu to to, czego pragnie. Możliwe, że w ogóle nie zamierzał być wiernym partnerem. Zamiast postrzegać swoją obietnicę wierności jako poświęcenie dokonane dla swojej relacji, postrzega ją jako coś, czego należy unikać i omijać.

Nadużycia w dzieciństwie

Mężczyzna może odreagowywać lub reagować na nieprzepracowane traumatyczne doświadczenia z okresu dziecięcego takie jak: zaniedbanie, przemoc emocjonalną, przemoc fizyczną, przemoc seksualną itp. W takich przypadkach traumy z dzieciństwa przyczyniły się do powstania problemów z przywiązaniem i intymnością, które powodują, że nie jest on w stanie lub nie chce w pełni oddać się jednej osobie. Może także wykorzystywać podniecenie i rozproszenie uwagi mające związek z niewiernością seksualną jako sposób na ukojenie bólu związanego z tymi starymi, niezagojonymi ranami.

Nie chce się przywiązywać i angażować

Facet może nie rozumieć różnicy między romantyczną intensywnością a długotrwałą miłością, myląc seksualne podniecenie wczesnego romansu z miłością. Nie zdaje sobie sprawy, że w wartościowych, długotrwałych relacjach gwałtowny romans jest zastępowany z czasem mniej odczuwalnymi, ale ostatecznie bardziej znaczącymi formami uczuć.

Chce się zemścić

Może dopuszczać się zdrady, aby się zemścić. Jest zdenerwowany na swoją ukochaną i ma ochotę ją zdradzić. W takich przypadkach romans jest narzędziem zemsty.

Ma za duże oczekiwania

Może on myśleć, że jego kobieta powinna realizować każdy jego kaprys i pragnienie, seksualne i inne, zawsze, nie zważając na to, jak ona się odnajduje w danym momencie. Nie bierze pod uwagę, że ona ma swoje prywatne zasady, myśli, uczucia i potrzeby, które nie zawsze wiążą się z nim. Wówczas gdy jego potrzeby nie są zaspokojone, poszukuje zrozumienia u innej kobiety.

Czuje się wyjątkowy

Facet może mieć poczucie, że zasługuje na coś wyjątkowego, na co inni mężczyźni nie zasługują. Powszechne reguły po prostu nie mają zastosowania wobec niego, więc ma ochotę się nagradzać za pomocą zdrady z inną kobietą. On może wcześniej nawet nie myślał o zdradzaniu, aż w końcu pojawiła się okazja. Wtedy, nie myśląc nawet o tym, co romans z inną kobietą może zrobić z jego związkiem, dał się ponieść emocjom.

Brak męskich wzorców

On może nie doceniać swojej potrzeby bycia docenianym przez innych facetów, przyjaciół, mając nadzieję, że jego potrzeby społeczne i emocjonalne będą w pełni zaspokojone przez jego drugą połowę. A kiedy ona bezdyskusyjnie nie sprawdza się w tym obowiązku, on szuka spełnienia u innej kobiety.

Chce zakończyć obecny związek

Facet może mieć ochotę, żeby zakończyć swój trwający związek. Jednak zamiast normalnie przedstawić swojej aktualnej drugiej połówce, że jest niezadowolony i chce rozstać się, oszukuje ją, a później zmusza ją do zakończenia związku.

Myśl o samotności go przytłacza

Facet może chcieć zakończyć swój aktualny związek, ale wstrzymuje się z tym do momentu aż będzie miał następny na oku.

Brak poczucia bezpieczeństwa

Może myśleć, że jest za stary (lub zbyt młody), za mało atrakcyjny, za mało bogaty, za mało inteligentny itp. Zdumiewająca liczba romansów wśród facetów ma związek, choćby po części, z kryzysem wieku średniego. Aby podbudować swoje słabnące ego, on szuka akceptacji u kobiet innych niż jego ukochana, wykorzystując tę seksualną iskrę zainteresowania, aby poczuć się zauważonym, męskim i docenionym.

Źródło: https://blog.otylia.pl/dlaczego-mezczyzni-zdradzaja/

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii