Wyniki licznych badań przedstawiają dane, które mogą wskazywać na zwiększone prawdopodobieństwo tego, Czy zostaniesz mamą syna czy córki.

(Chłopiec)Zmieniłaś swoje ulubione potrawy dość nagle

Masz awersję do jedzenia, nawet takiego, które było ulubione? Naukowcy są zdania, że im większe obrzydzenie do przyjmowania pokarmów odczuwa przyszła mama, tym większa szansa, że jest w ciąży z chłopcem. Skąd taki wniosek? Niechęć do jedzenia jest związana z funkcjonowaniem układu odpornościowego kobiety, która stara się chronić rozwijający się w niej płód.

(Chłopiec) Rozwija się u ciebie cukrzyca

Jak rozpoznać płeć dziecka ? Domowe sposoby

Niektóre badania wykazały, że przyszłe mamy spodziewające się męskiego potomka są bardziej narażone na wystąpienie u nich cukrzycy ciążowej – stanu ciąży który charakteryzuje się podniesionym poziomem glukozy we krwi – niż ciężarne w ciąży z córkami. Prowadzący badania nie są pewni, co powoduje, że męski płód prowadzi do większych zmian metabolicznych jakie mają związek z ciążą niż płód dziewczynki, ale wyniki te wydają się poparte więcej niż jednym badaniem.

(Chłopiec) Jesz dużo więcej podczas ciąży

To będzie chłopiec czy dziewczynka? To, co masz ochotę jeść może być podpowiedzią. W jednym z badań prześledzono dietę przyszłych mam i okazało się, że kobiety w ciąży z synami jadły około 10 procent więcej kalorii niż te oczekujące dziewczynek. Skąd ten większy apetyt? Naukowcy skłaniają się ku myśli, że testosteron wydzielany przez męskie płody może wysyłać ich matkom informację, by więcej jadły. To miałoby tłumaczyć, z jakiego powodu chłopcy są zwykle więksi po urodzeniu niż dziewczynki.

(Dziewczynka) Twoje dziecko jest pośladkowe

Jeżeli mimo tego, że zakończyłaś 32 tydzień ciąży, a twój maluszek wciąż jest uparcie na dole, obrócony główką w górę to być może przyszedł czas, aby pomyśleć o różowym kolorze!

(Dziewczynka) Jesteś bardzo zestresowana

Naukowcy mówią, że im mocniej byłaś spięta w chwili poczęcia dziecka, tym bardziej możliwe jest, że urodzisz córkę. Dzieje się tak z takiego powodu, że dziewczynki mogą być bardziej odporne na złe warunki w łonie matki niż chłopcy. Na przykład w jednym z niewielkich badań przeprowadzonych w 2019 roku udowodniono, że ciężarne kobiety, które skarżyły się, że doświadczają sytuacji stresowych, częściej oczekiwały córek.

(Chłopiec) Jadłaś wysokokaloryczną dietę w czasie poczęcia

Jedno z badań wykazało, że spożywanie wysokokalorycznej diety w momencie poczęcia i regularne poranne posiłki dają większe możliwości urodzenia syna. Badający odkryli, że 56 procent kobiet z najwyższym spożyciem kalorii w chwili poczęcia oczekiwało synów, w porównaniu z zaledwie 45 procentami wśród przyszłych matek z najniższym spożyciem kalorii.

(Dziewczynka) Jesteś niezwykle zapominalska

Z bliżej nieokreślonych przyczyn niektóre badania poddają myśl, że kobiety, które urodziły córeczki, dużo częściej mają słabsze osiągnięcia w testach pamięci – zwłaszcza w obszarach zdolności słuchania, obliczania i wizualizacji – kiedy porównamy je z mamami noszącymi synów.

(Dziewczynka) Bardzo cierpisz na poranne mdłości

Znaczna część przyszłych mam doznaje jakiejś formy porannych mdłości, gdy oczekują potomka. Jednak niektóre ciężarne miewają o wiele trudniej, cierpiąc na intensywne nudności oraz wymioty. Badania wykazały, że panie, które są w ciąży z córkami, mogą być bardziej narażone na nudności i wymioty kiedy są w ciąży. Wnioski takie były jeszcze mocniej powiązane z przyszłymi matkami, które cierpią na wyjątkowo dokuczliwe mdłości w godzinach porannych.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii