Unikaj obwiniania

Unikaj robienia z drugiej osoby „tego złego”. Żaden z nas nie jest bez wad. Ty również masz gorsze cechy, a robienie ze swojego byłego chłopaka winnego nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Możliwe, że zrobili parę złych rzeczy, takich jak kłamanie, ale są również ludźmi.

Zrób to twarzą w twarz

Jeżeli kiedyś zostałaś porzucona przez SMS lub e-mail, masz doświadczenie jakie to uczucie być tak mało ważnym, że druga osoba nawet nie zadała sobie trudu, by poinformować Cię o tym w cztery oczy. Po co więc sprawiać tak ból innej osobie? Twój partner zasługuje na godność rozmowy w cztery oczy. Intymne miejsce jest zapewne lepsze, ale jeśli sądzisz, że druga osoba jak się zdaje, zareaguje burzliwie, bezpieczniejsze jest miejsce ruchliwe.

Jak zakończyć definitywnie związek ?

To nigdy nie jest łatwe

Zrozum, że nie ma niebolesnego sposobu na zerwanie. Wszyscy chcielibyśmy zerwać bez żadnego żalu i udręki. Ale bez względu na to, jak bardzo związek się rozpada, oficjalne zakończenie go sprawi ból u obu stron. Kiedy już przyjmiesz do wiadomości, że będzie bolało, możesz być przygotowana na skutki tego ruchu.

Nie daj się zaskoczyć protestom

Jeśli rozstanie jest zaskoczeniem dla drugiej osoby, może ona chcieć się spierać, oponować lub wyliczać powody, dla których powinniście pozostać w związku i spróbować wszystko naprawić. Jeśli znajdujesz się w punkcie zerwania, nic nie jest w stanie przywrócić lub ożywić związku teraz. Poddanie się zaledwie odwlecze to, co nieuniknione.

Spróbuj współczuć

Wyraź swój żal z powodu rozejścia się i podziel się paroma pozytywnymi wspomnieniami o waszych wspólnych chwilach. Bycie porzuconym to doprawdy przejmujące uczucie. Masz możliwość trochę osłabić rozgoryczenie, wspominając o dobrych momentach, które razem spędziliście. Powiedz coś w stylu: „Nauczyłeś mnie tak wiele o gotowaniu i jestem teraz naprawdę dobrym kucharzem, dzięki tobie” lub coś o podobnym brzmieniu. Chcesz, aby druga połówka poczuła, że miała pozytywny wpływ na Twoje życie, pomimo zakończenia związku. Możesz również powiedzieć coś brzmiącego następująco: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że to się jednak nie wydarzy.” To pokazuje, że podzielasz część zburzonych marzeń drugiej połówki.

Bądź szczera, ale postaraj się nie ranić

Ogólnie rzecz ujmując, ludzie chcą być poinformowani, przez co zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może zdawać się szczerą odpowiedzią, tak naprawdę nie pomaga dobrze chronić poczucia własnej wartości lub godności drugiej osoby. Użycie zdania, podobnego do „Nie czuję, że jesteśmy dopasowani seksualnie” lub „Nie sądzę, żeby nasze plany na życie się zbiegały” to grzeczniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie podawaj rzeczy, które druga połówka zrobiła źle, staraj się nie używać oklepanych tekstów jak na przykład „to nie Ty, to ja”.

Daj sobie czas na żałobę

Nawet jeśli to Ty kończysz relację, będzie to okres rozpaczy. Jest to jeden z najgorszych etapów pożegnania się z kimś. Jeśli nadal zależy Ci to powinnaś się postarać przypomnieć sobie o powodach, przez które związek szwankuje.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii