Gyromancja

Wieszczenie przyszłości za pomocą kręgu wyłożonego literami lub cyframi. Wróżbita chodzi po kręgu dopóki nie potknie się naprzeciwko jakiejś litery.

Sikomancja

Sztuka przepowiadania przyszłości przy pomocy napisów na liściach drzew. Zrywano liść z drzewa i pisano na nim pytanie. Potem odkładano go w bezpieczne miejsce i patrzono w jakim czasie usycha. Im dłużej liść pozostawał świeży, tym lepsza była prognoza.

Katoptromancja

Jasnowidzenie za pomocą zwierciadeł lub błyszczących metalowych płyt.

Rodzaje przewidywania przyszłości

Piromancja

Proroctwo na podstawie płomienia świecy lub lampy naftowej, do którego wrzuca się odrobinę ziół. Jeśli palą się one w szybkim tempie, to dobry znak. Słaby płomień oznacza smutny los i krótkie życie.

Margaritomancja

Wróżenie z pereł. Dawniej wierzono, iż perła umieszczona pod przewróconą czaszą powinna wydawać dźwięki, kiedy zbliża się do niej zła osoba.

Aksinomancja

Antyczny sposób wróżenia na podstawie topora wbitego w kłodę drewna. Jako odpowiedź interpretowano dźwięki i wibracje, które powstały przy wbijaniu topora.

Belomancja

Starodawny sposób wieszczenia przyszłości za pomocą rzucania lub balansowania strzałami.

Rafli

Wróżono z piasku, a dokładniej za pomocą linii rysowanych specjalnym patykiem na cienkiej warstwie piasku przesianego przez sito.

Aeromancja

Starodawny sposób jasnowidzenia na podstawie wyglądu nieba, obłoków, komet, spadających gwiazd i innych zjawisk widzianych na niebie.

Apantomancja

Wieszczenie przyszłości na podstawie spotkanych po drodze zwierząt, ptaków i innych istot.

Demonomancja

Prastare przepowiednie przy pomocy demonów. Jasnowidz albo wywoływał demona, albo tylko wypowiadał lub pisał jego imię, później demon w tej lub innej formie dawał odpowiedź na pytanie.

Bibliomancja

Dywinacja z pierwszej z brzegu powieści, oparte na przypadkowym wyborze tekstu. Było znane już w antycznej Grecji, gdzie w taki sposób prorokowano korzystając ze zwojów papirusowych. Współcześnie wróży się po prostu otwierając książkę instynktownie lub podając numer strony i wers liczony od góry lub od dołu.

Halomancja

Wieszczenie przyszłości z soli. Brano naparstek soli, ociupinę wody, mieszano je i jedzono. Przeznaczony małżonek miał się pojawić we śnie i podać napój.

Aleuromancja

Odpowiedzi na nurtujące pytania pisano na papierkach, kawałki papieru wkładano do kulek z ciasta wykonanego z mąki pszennej, zapiekano, mieszano i losowano.

Auspicjomancja

Starodawna wróżba dokonywana na podstawie obserwacji lotu ptaków. Specjalny kapłan zakreślał żelazem pewną przestrzeń, na której oczekiwał znaku od przelatującego ptaka.

Hydromancja

Przepowiadanie przyszłości z wody. Interpretowano jej kolor, fale na jej powierzchni, podwyższenie i obniżenie poziomu w naturalnych zbiornikach wody, kręgi i liczbę „kaczek” kamienia puszczonego na wodę. Z wody korzystano również jak z „magicznego kryształu”, próbując zobaczyć w niej obrazy.

Punktacja

Sposób przepowiadania przyszłości, podczas którego losowo narysowane punkty łączy się ze sobą liniami i interpretuje się otrzymaną w ten sposób figurę.

Onomancja

Przepowiadanie przyszłości na podstawie ludzkich imion lub nazw przedmiotów. U Słowian w okresie świąt młode dziewczęta wychodziły na ulicę i pytały przechodnia o imię. Uważano, że w ten sposób można poznać imię przyszłego małżonka.

Klidomancja

Wieszczenie przyszłości z pomocą zawleczonego na nitce klucza.

Chrimomancja

Jasnowidzenie z pieniędzy znane od bardzo dawna. Aktualnie można prorokować z banknotów. Wyciągamy przypadkowy jeden banknot przy czym nieważny jest rodzaj waluty, zadajemy pytanie i sprawdzamy numer. Zasada jest taka, parzyste liczby są dobre dla płci żeńskiej, nieparzyste zaś korzystne dla mężczyzn. Istnieją dwa sposoby poszukiwania odpowiedzi, w pierwszym trzeba zsumować wszystkie cyfry numeru banknotu. Jeśli np. suma wyniesie 22 to będzie liczbą parzystą. Drugi sposób polega na tym, że bierze się pod uwagę ostatnią cyfrę.

Moleozofia

Interpretowanie pieprzyków, brodawek, blizn i innych zmian na skórze. W czasach starożytnych jeden z ważniejszych sposobów przewidywania przyszłości.

Sideromancja

Przepowiednia, podczas której na blasze pali się słomę i interpretuje się jej ślady i wzory, jakie pozostawi na blasze.

Owomancja

Dywinacja z kurzego jajka. Bierze się naczynie z ciepłą wodą i rozpuszcza w nim białko. Kiedy się ścina, powstają liczne figury, których kształt trzeba przeanalizować. Natomiast białko, które osiadło na dnie, uważane było za zapowiedź nieszczęścia.

Astrogiromancja

Przepowiadanie przyszłości przy użyciu wielobocznego bączka, którego krawędzie zostały wyposażone w litery lub cyfry.

Kapnomancja

Wieszczenie przyszłości na podstawie koloru, kształtu i kierunku unoszenia się dymu nad ołtarzem ofiarnym.

Spodomancja

Przewidywanie przyszłości z popiołu. Na Słowiańszczyźnie w okresie świątecznym dziewczęta wieczorem posypywały popiołem obuwie, a rano sprawdzały, ile pozostało popiołu na obuwiu. Ta będzie miała najwięcej pieniędzy, na której bucie pozostało najwięcej popiołu.

Kartomancja

Przewidywanie przyszłości z kart. Chyba najbardziej rozpoznawalna dzisiaj metoda przewidywania przyszłości.

Geloskopia

Jasnowidzenie opierając się na śmiechu, określanie oblicza człowieka i otrzymywanie pewnych przesłanek na podstawie tego, jak dany człowiek się śmieje. Uważano, że ten kto często się śmieje jest człowiekiem miłym i sympatycznym, zaś kto rzadko lub w ogóle się nie śmieje, jest zobojętniały i ma twardy charakter. Cichy śmiech oznacza łagodność, zaś głośny oznacza gburowatość i skłonność do kłamstwa.

Krystallomancja

Początkowo do wieszczenia przyszłości używano kawałka górskiego lub innego przezroczystego kryształu, później kryształowej lub szklanej kuli. Kto chciał poznać przyszłość, uporczywie wpatrywał się w błyszczącą powierzchnię, dopóki nie pojawiły się obrazy lub wizje.

Nekromancja

Wywoływanie duchów zmarłych w celu pytania ich o przyszłość.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii