Jak się pozbyć złej energii z przedmiotów ? Oto kilka praktycznych porad:

Świece i ogień

Oczyszczające moce ognia znane są ludziom od bardzo dawna. Oczywiście, nie oznacza to, że masz palić ognisko we własnym mieszkaniu. Idealnie za to sprawdzi się tutaj świeca. Paląca się świeca nie tylko bardzo ładnie wygląda i nadaje błogiego nastroju – to właśnie jej płomień sprawia, że możesz oczyścić dane pomieszczenie. Do takiego zabiegu najlepiej użyć świecy woskowej, ale równie dobrze możesz użyć w tym celu zwykłej białej świeczki, jak i zapachowej.

Przewietrzenie i sprzątanie

Zła energia w przedmiotach....

Brzmi jak coś oczywistego, mimo wszystko sprawdza się doskonale. Chaos oraz panujący dookoła nieporządek potrafią skutecznie zniszczyć dobrą energię w konkretnym miejscu. Jeżeli ponadto nie nie ma w nim dostępu do świeżego powietrza, niemalże całkowicie uniemożliwia to solidne oczyszczenie mieszkania. Dlatego, jeśli planujesz oczyszczanie swojego domu, Pierwszym, co zrobisz powinny być gruntowne porządki. W znacznej części przypadków to właśnie domowe metody przywracania dobrej energii są całkowicie wystarczające, aby poprawić komfort naszego życia i samopoczucia. W przypadku gdy będziemy oczyszczać wybrane miejsce regularnie, osiągniemy jeszcze lepsze efekty. Schowaj porozrzucane, walące się po podłogach przedmioty do szaf, czy też do szuflad. Zetrzyj zalegający kurz, włącz odkurzacz, zetrzyj podłogę. Rzeczy, których od dawna nie używasz – możesz wynieść na śmietnik. Otwórz okna na oścież, pozwalając słońcu oraz świeżemu powietrzu zajrzeć do Twojego domu.

Zobacz też: https://blog.otylia.pl/oczyszczanie-aury/

Obserwuj swojego kota

Kot może naprawić energetykę w każdym domu, a robi to ponieważ ma zdolność przekształcania energii. Ludzie i koty to stworzenia w pewien sposób uzupełniające się. Kot lubi energie, które ludziom zwykle przeszkadzają i utrudniają funkcjonowanie i z chęcią ja pochłania. Ale nie lubi energii, która jest pozytywna i korzystna dla człowieka. Omijaj zbyt długiego przebywania w ulubionym miejscu odpoczynku tego wąsatego pupila. By mieć dobry sen, zobacz, które miejsce w domu jest tym wybranym przez kota i nie stawiaj tam łóżka. Spędzaj za to chętnie czas tam, gdzie Twój ulubieniec raczej rzadko ma zwyczaj przebywać.

Wybaczanie

Każdy smutek i złość, które w sobie dusimy bardzo źle wpływają na naszą energię. To istotna blokada, która trzyma nas w ryzach i nie pozwala się wyzwolić. Sprawia nam ból każdego dnia na nowo. Nie dość, że nie mamy miejsca w życiu na inne doświadczenia, to dodatkowo nasze rozżalenie powoduje, że wciąż rządzą i kierują nami negatywne emocje. Z tego właśnie powodu powinniśmy nauczyć się przebaczania i wyciągnąć wnioski z otrzymanej lekcji, zapamiętać jej przesłanie i zapomnieć o wszystkim, co było złe.

Afirmacje i mantry

Nie jest wystarczające, aby tylko oczyszczać się z negatywnych energii. Warto też dbać o swoje wysokie wibracje. Doskonałym narzędziem jest stosowanie afirmacji, czyli pozytywnych twierdzeń w momencie, gdy zaczynasz dzień, jesteś pod wpływem stresu, nerwów i innych negatywnych emocji. Masz możliwość skorzystać z gotowych afirmacji. Możesz także budować swoje własne afirmacje zgodnie z tym, czego akurat potrzebujesz. Będą doskonałe na początek dnia i do wykorzystywania ich w sytuacji, gdy zalewają cię negatywne myśli. Warto też śpiewać i słuchać mantr, pojedynczych sylab lub ich zlepków o wysokich częstotliwościach.

Rośliny doniczkowe

Rośliny to jeden z najprostszych znanych nam pochłaniaczy złej energii. Pamiętaj, że to one produkują konieczną nam do życia substancję – tlen. Im więcej masz go w Twoim powietrzu, tym będziesz się czuć lepiej, będziesz mieć więcej energii a Twoje zdolności poznawcze będą lepsze! Dodatkowo także sprawiają, że wilgotność powietrza jest większa i pochłaniają substancje toksyczne.

Łono natury

Matka Ziemia ma cudowne zdolności transformacji energii. Im częściej przebywasz na łonie natury, tym masz wyższą wibrację. Przyroda podnosi częstotliwość naszych wibracji; w ten sposób tworzysz dobrą aurę dookoła siebie. Dodatkowe korzyści to obniżenie poziomu stresu, często dużo lepszy nastrój, lepszy sen, zwiększona kreatywność i większa koncentracja.

Oczyszczanie za pomocą soli

Sól kuchenna może posłużyć nam do usuwania negatywnej energii w naszym domu. Sól potrafi wchłaniać niekorzystną energię. Wystarczy, że do każdego kąta w pomieszczeniu wsypiesz niewielką ilość tej substancji. Pozostaw ją tam na dwie doby. A co dalej? Wystarczy, że ją usuniesz. Jeśli zaś chcesz oczyścić sam siebie, dosyp soli do wody w wannie, lub wetrzyj ją w siebie w czasie kąpieli.

Górskie kryształy

Kryształ górski to niezwykły minerał, który wchłania w siebie energię z otoczenia. Kamienie rozłóż w różnych miejscach domu – przy łóżku, na biurku obok komputera, bądź przy stole, gdzie jadasz albo przyjmujesz gości.

Talizmany

Amulety pomagają się uchronić przed negatywnymi emocjami i energią z zewnątrz. Kamienie mają różne właściwości i działanie, niektóre z nich ściągają złą energię, która w nas się znajduje, a inne pomagają nie dopuścić, aby przedostała się do naszej aury, odbijając ją. Można dostać gotowy amulet kierując się jego właściwościami lub przygotować swój własny, od początku. Kupując gotowy amulet warto zdecydować się na taki, który wykonany jest z kryształu górskiego, onyksu lub obsydianu. Amulet, który nosimy przy sobie, powinno się myć w wodzie z solą lub płukać pod kranem, chociażby raz na tydzień.

Kadzenie pomieszczeń

Możesz zapalić białą szałwię, lawendę czy po prostu santo, ostrożeń bądź jałowiec. Samo działanie powstającego dymu jest tutaj kluczowe, gdyż zawiera on silne właściwości uwalniające od złej energii. Wykonaj okrążenie po swoim domu i okadź wszystkie pomieszczenia. Jeśli uważasz, że tego potrzebujesz, możesz też okadzić sama siebie.

Podjęcie decyzji

Jednym z najważniejszych działań musi być przede wszystkim głębokie przekonanie o tym, że chcemy pozbyć się złej energii ze swojego życia. Zdecydowane i dobre nastawienie jest niezbędne. Tylko ono gwarantuje odpowiednią moc i siłę do zmiany swojego życia. Większa wiara i przekonanie o słuszności podejmowanych decyzji jest równoznaczna z tym, że będziemy mocno chronieni.

Dźwięki w domu

Dźwięk posiada bardzo dobre właściwości oczyszczające. Spróbuj przespacerować się po domu i podzwonić dzwoneczkami w każdym pomieszczeniu i każdym kącie.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii