Pozytywne myślenie – afirmacje

W dzisiejszym świecie często szukamy sposobu na to, by odstresować się, wyciszyć, a nade wszystko znaleźć czas na skupienie się na swojej duchowości. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę, jak mało mamy czasu, jak jesteśmy zapracowani i zaganiani. Nikogo nie trzeba jednak przekonywać, że bez dbałości o rozwój duchowy, nie zdziałamy wiele. Szukamy więc sposobów prostych i skutecznych, a jednocześnie takich, które nie pochłoną zbyt wiele czasu.
Idealnym rozwiązaniem, pozwalającym zadbać o nasz rozwój wewnętrzny, są tak zwane afirmacje, a więc siła myśli. Afirmacje nie są zbytnio czasochłonne – każdy więc, nawet największy pracoholik, powinien dać radę się z nimi uporać. Do tego nie wymagają wiele wysiłku i przygotowań. Wielkim ułatwieniem może się okazać także to, że są powszechnie dostępne w Internecie – możemy więc czerpać z ich bogactwa bez wychodzenia z domu.

Na czym polegają afirmacje? Przede wszystkim na takim wyćwiczeniu naszej podświadomości, by działała tak, jak sobie zażyczymy, zgodnie z nasza wolą. Oczywiście, nie jest to proste. Kto z nas potrafi tak zaprogramować swoją wewnętrzną świadomość, by nie spłatała mu żadnego figla i była mu bezwzględnie posłuszna? Dlatego potrzebne są miesiące, a nawet lata treningów nad naszym wnętrzem, byśmy mogli taką umiejętność posiąść. Korzyści z pewnością będą warte wszelkich trudów i wyrzeczeń.

Pozytywne myślenie - afirmacje

Afirmacja polega na podsunięciu naszej podświadomości pozytywnych wyobrażeń. Chodzi więc o to, byśmy między innymi zmienili nasze postrzeganie siebie, poprzez „wmawianie” sobie pewnych rzeczy. Niektórzy mogliby to nazwać kłamstwem, lecz nie jest to zgodne z prawdą. Nie okłamujemy naszej podświadomości, lecz staramy się zapewnić jej (i nam…) więcej optymizmu, szczęścia i spokoju ducha. Dla przykładu: zamiast wmawiać sobie, że nie potrafimy czegoś zrobić, choćby gotować, uczymy się mówić i myśleć, że inne rzeczy wychodzą nam lepiej od gotowania. Chodzi więc o to, by wyrzucić w głowy wszelkie „nie”, „żadnych”, „nigdy” itd. Techniki zbliżone do afirmacji są często praktykowane w firmach, których szefom zależy na tym, by ich pracownicy byli asertywni, przebojowi i szczęśliwi, bo tylko wtedy będą w pełni przydatni przedsiębiorstwu.

Przy pomocy afirmacji można zdziałać bardzo wiele. Od naszego wewnętrznego szczęścia i spokoju zależy nasze zdrowie fizyczne, to, jak się zachowujemy na co dzień oraz czy rozwijamy się wewnętrznie czy też nie. Dlatego stosując afirmacje, może my zadbać o nasze zdrowie (niektórzy uważają, że możemy się nawet sami uleczyć – w końcu bywają czasem w naszym życiu takie sytuacje, w których nikt inny, z zewnątrz nie może nam pomóc, jedynie my sami), zmienić siebie, swój charakter i zadbać o rozwinięcie naszych zdolności i umiejętności.

Afirmacji niezwykle trudno się nauczyć – wymaga to ogromnego samozaparcia i chęci odmienienia własnego życia. Tak naprawdę jednak, wystarczy silne postanowienie i dobre chęci, a także regularne powtarzanie afirmacji, by z czasem zdobyć doświadczenie i biegłość w tej sztuce.

Odpowiednie afirmacje najlepiej, byśmy wybrali dla siebie sami. Na początku najwygodniej jest wybrać teksty cudze: fragmenty z przeczytanych książek, poradników, czy może liryków, które do nas przemawiają i które niosą w sobie przesłanie, które pragnęlibyśmy wprowadzić w nasze życie. Fragmenty te należy powtarzać minimum kilka razy dziennie, najczęściej jak tylko nam się uda. Za każdym razem tekst powinien być dokładnie taki sam (musimy go więc czytać lub / i nauczyć się na pamięć). ważne jest też, byśmy powtarzali go z wiarą, zaangażowaniem i uczuciem. „Odklepanie” afirmacji na niewiele się zda.

Postaw tarota

Jeżeli masz problemy to postaw tarota. Siła sugestii zawarta w afirmacjach ma niezwykłą moc i może uzdrawiać, dodawać energii, podnosić na duchu – po prostu odmieniać życie. Na dodatek nie tylko nasze. Jeśli chcemy pomóc bliskim, możemy nie tylko nauczyć ich, jak należy uprawiać afirmacje, ale i nasze myśli kierować w ich stronę. Lecznicza moc afirmacji działa więc zarówno do wewnątrz, jak i w kierunku zewnętrznym. Ponadto jej moc jest tylko i wyłącznie pozytywna. Nawet gdybyśmy chcieli użyć przeciw komuś afirmacji negatywnej, w praktyce nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Negatywne afirmacje zawsze bowiem obrócą się przeciw nam.
Afirmacja, tak modna ostatnimi czasy, wydaje się świetnym pomysłem na podniesienie własnej wartości, wewnętrzne wyciszenie i zadbanie o rozwój duchowy. Do tego jest tak prosta, o ile już nabierzemy wprawy, że aż trudno uwierzyć, że skuteczna. A jednak…

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii