Tarot anielski

Wielokrotnie dają się słyszeć głosy, jakoby wróżb nie można było połączyć z wiarą katolicką. Niektórzy księża i wierni dobitnie wypowiadają się przeciw odwiedzaniu gabinetów wróżb i salonów wróżbiarskich i stawianiu tam sobie wszelkiego rodzaju wróżb. Nie mają, co prawda, nic przeciw wróżbom andrzejkowym i tym podobnym, a więc traktowanym stricte jako zabawa czy też nawet żart. Gorzej jeżeli chcemy potraktować wróżenie jak najbardziej poważnie, jeżeli wierzymy w możliwość poznania w ten sposób przyszłości naszej czy też naszych najbliższych. Wówczas oficjalne stanowisko Kościoła będzie jak najbardziej negatywne. Dlaczego? Jako katolicy wierzymy, że nie jesteśmy w stanie poznać naszych przyszłych losów, że o wszystkim decyduje Bóg. To, co wykracza poza to przekonanie, może być dla niektórych z nas oszustwem lub nawet herezją. Prawdą jest jednak, że także my, chrześcijanie pragniemy poznać naszą przyszłość. Czy zawsze wróżby stoją na drugim, przeciwstawnym biegunie do naszej wiary? Czy katolicy nie mogą sobie od czasu do czasu powróżyć bez żadnych wyrzutów sumienia?

Wróżby z tarota anielskiego

Kompromisowym rozwiązaniem dla praktykujących katolików, chcących skorzystać z dobrodziejstw powróżenia sobie (lub skorzystania z usług profesjonalnych wróżek), może się okazać wróżba z tarota anielskiego. Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie wiary z ezoteryką. Tarot anielski kryje w sobie możliwość „skontaktowania się” z aniołami czy też innymi siłami wyższymi. To bowiem anioły kierują naszą ręką przy wyborze odpowiedniej karty, to one niejako udzielają nam odpowiedzi na postawione przez nas pytanie. Tarot anielski służy przede wszystkim ułatwieniu nam kontaktu z aniołami i aniołom z nami. Poprzez ten rodzaj wróżenia anioły mogą udzielić nam niezbędnych w naszym życiu rad. Podobno tarot anielski został stworzone przez same anioły, aby mogły nam one pomóc w pokonywaniu codziennych trudności i udzielać nam wsparcia w trudnych dla nas sytuacjach. Kiedy więc wróżymy sobie lub naszym bliskim przy użyciu kart tarota anielskiego, możemy być pewni, że aniołowie są przy nas, możemy poczuć ich bliskość. To one decydują o tym, którą kartę wybierzemy. W ten sposób zatem kontaktują się z nami, przekazują namacalne porady, sprawiają, że możemy mieć pewność co do ich opieki nad nami, jak również co do ich dbałości o nasz przyszły los.

Anioły w tarocie anielskim pragną nam przekazać tylko pozytywne informacje. Nie bójmy się więc tego, że dowiemy się czegoś złego, negatywnego. Tarot anielski jest jedynie wsparciem, pomocą w trudnych sytuacjach, dobrym słowem w smutnym, nieszczęśliwym życiu. Jego celem nie jest więc doprowadzenie nas do jeszcze większej rozpaczy czy popsucie nam dobrego humoru. Od aniołów możemy się spodziewać tylko i wyłącznie tego, co dobre: pozytywnej energii i mocy, by stanąć oko w oko z przeciwnościami losu.

Każda z kart, która znajduje się w talii, naładowana jest nieziemską potęgą, w jaką wyposażone zostały anioły. W ogóle cała talia kart tarota anielskiego pełna jest ukrytej mocy, między innymi dzięki temu, że przesiąknięta jest biblijną symboliką. Już sama ilość kart w talii jest symboliczna. Talia kart tarota anielskiego najczęściej składa się z trzydziestu dziewięciu kart. Przede wszystkim ważne jest, by w liczbie oznaczającej ilość kart w talii obecna była cyfra trzy. Oznacza ona bowiem, w symbolice chrześcijańskiej, Trójcę Przenajświętszą. W liczbie trzydzieści dziewięć pojawia się również dziewiątka, symbolizująca zbawienie oraz nowy początek. Także suma trójki i dziewiątki daje liczbę, która jest ważnym symbolem w chrześcijaństwie. Dwanaście symbolizuje bowiem między innymi dwunastu apostołów.
Jak zatem wróżyć z anielskich kart tarota? Przede wszystkim należy je potasować i rozłożyć. Następnie, wypowiadając w myślach pytanie, wybrać jedną z kart – wskaże nam ona odpowiedź na nasze pytanie. Pamiętajmy, że nie tyle my sami decydujemy o wyborze karty, co decyzja zostaje nam niejako narzucona przez chcące nam przekazać swą wiadomość anioły. O co możemy pytać? O wszystko: miłość, zdrowie, finanse, pracę zawodową, a nawet… sprawy wiary. Wróżenie z kart tarota anielskiego jest doprawdy idealnym rozwiązaniem dla katolików chcących poznać swoją przyszłość.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę
© 2022 - wrozby-horoskopy.pl - Pisz do mnie na e-mail: wrozka@otylia.pl / Wróżby, horoskopy i numerologia / Mapa kategorii